Cambridge zkoušky na ZŠ Řehořova ve školním roce 2017/2018 « Základní škola Brno, Řehořova 3

Cambridge zkoušky na ZŠ Řehořova ve školním roce 2017/2018

V letošním školním roce končila dvouletá příprava v kurzech ke zkouškám z anglického jazyka, tzv. zkouškám YLE a KET. Tato příprava byla završena závěrečnými zkouškami, které na naší škole organizovala Britská rada. Zkoušky se konaly 30. 5. 2018 a skládalo je celkem 28 žáků ve třech úrovních. V úrovni YLE Starters vybraní žáci 4. a 5. ročníku, v úrovni YLE Movers vybraní žáci 6. ročníku a v úrovni YLE Flyers vybraní žáci 7. ročníku.  Zkouška měla několik částí a to: čtení a psaní s porozuměním, test gramatických struktur, poslech s porozuměním a konverzace s rodilým mluvčím.

Žáci 8. a 9. ročníku skládali zkoušku KET, která je už na vyšší úrovni. Konala se 26. 5.2018 na pobočce Britské rady v Brně. Rovněž absolvovali zkoušku ze čtení s porozuměním, testu gramatických struktur, poslechu s porozuměním a konverzace s rodilým mluvčím.

Testy byly odeslány do Anglie na univerzitu v Cambridge, kde budou vyhodnoceny a žákům budou vystaveny certifikáty.

Všichni se moc snažili, aby výsledek zkoušky byl co nejlepší. Všem držíme palce a těšíme se na předávání anglických certifikátů, které jsou mezinárodně platné a uznávané.

— Mgr. Miroslava Žáková —

25. 6. 2018 | přečetlo 73 lidí | ↑ zpět nahoru