Již tradičně za Marií Terezíí « Základní škola Brno, Řehořova 3

Již tradičně za Marií Terezíí

Tak jako loni, předloni a předchozí roky jsme si i letos v předvánoční čas našli v nabitém školním programu den, abychom se vypravili za našimi kamarády z partnerské školy Sir Karl Popper Schule ve Vídni. Proběhlo setkání žáků 7. a 8. tříd naší školy se 7. třídou školy vídeňské. Přestože se tito žáci ještě neznali, od vánočního stromu v Schonbrunnu, kde jsme měli sraz, se rozešli ve skupinkách. Po hodině již byla navázána mnohá nová přátelství a některým bylo smutno, že se již musíme rozejít. Domluvili jsme si ale letní setkání v Brně.

My jsme pokračovali do centra Vídně, kde jsme žákům ještě ukázali pamětihodnosti jako Stephansdom, Hofburg, Rathaus a především slavné vídeňské vánoční trhy. I přes pořádnou zimu jsme si výlet užili a již nyní se těšíme na výpravu příští rok.

— Mgr. Jana Lúčová —

20. 12. 2019 | přečetlo 11 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru