Mikulášská nadílka « Základní škola Brno, Řehořova 3

Mikulášská nadílka

Ve čtvrtek 5.12. vyrazily dvě skupinky 9.A do mateřských škol v Černovicích převlečení za Mikuláše, čerty a anděly. Jejich úkolem bylo předat nadílku dětem z MŠ Štolcova a Elišky Krásnohorské. Mikuláš předčítal z Knihy hříchů děti, které během uplynulého roku zlobily. Čerti nelenili a hříšníky si označili černým uhlíkem, aby mohli sledovat, zda se polepší. Některé děti byly hodné a nemusely se bát, jiné si chodily pro výtky opakovaně. Nakonec ale všechny slíbily, že už budou hodné a poslušné, a tak čerti nemuseli nikoho odnést do Pekla. Při nadílce nechyběly žádné emoce. Některé děti se bály a plakaly, jiné byly překvapené, nakonec ale všechny měly radost z ovoce a sladkostí, které dostaly od andělů. A sladká odměna nakonec čekala i na deváťáky, kteří si akci užili.

— třída IX.A —

16. 12. 2019 | přečetlo 46 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru