Příběhy našich sousedů « Základní škola Brno, Řehořova 3

Příběhy našich sousedů

V úterý 25. 6. se v konferenční místnosti centra Impact Hub v Brně konala závěrečná prezentace 17 týmů z Brna a Bučovic, které se zapojily do projektu Post bellum – Příběhy našich sousedů. Na naší škole na projektu pracovaly dva týmy ze třídy 8. A pod vedením Mgr. Marcely Markové.

Jeden tým si vybral pamětníka Leo Rottera, jehož tatínek byl z důvodu židovského původu transportován do koncentračního tábora, kde zahynul. Malý Leo tak strávil období protektorátu jako ukrývané dítě.

Druhý tým se zabýval životem černovického občana, volyňského Čecha, pana Josefa Bryksy. Ten se narodil na Volyni, ale v 17 letech se vrátil do Čech, kde ho čekala nejdříve práce na statku, potom rodičům vypomáhal v pohostinství, a když se oženil, usadil se v Černovicích, kde žije dodnes.

Oba týmy se při práci na projektu naučily spoustu nových věcí – pracovat s nahrávacím zařízením, vytvořit z několikahodinového vyprávění životopis a tříminutovou nahrávku. S tou dětem pomohly redaktorky Českého rozhlasu v profesionálním nahrávacím studiu. Scénář si ale týmy musely napsat samy, stejně jako mluvit na mikrofon, upravit fotografie, vytvořit prezentaci i animaci.

Tuto svou půlroční práci představily oba týmy na již zmíněné závěrečné přehlídce. A vy si výsledky jejich snažení můžete poslechnout a prohlédnout na výše uvedených odkazech.

— Mgr. Marcela Marková —

3. 7. 2019 | přečetlo 40 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru