Partnerství s Vídní « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Projekty »

Partnerství s Vídní

Školní rok 2019/2020

Již tradičně za Marií Terezíí

Tak jako loni, předloni a předchozí roky jsme si i letos v předvánoční čas našli v nabitém školním programu den, abychom se vypravili za našimi kamarády z partnerské školy Sir Karl Popper Schule ve Vídni. Proběhlo setkání žáků 7. a 8. tříd naší školy se 7. třídou školy vídeňské. Přestože se tito žáci ještě neznali, od vánočního stromu v Schonbrunnu, kde jsme měli sraz, se rozešli ve skupinkách. Po hodině již byla navázána mnohá nová přátelství a některým bylo smutno, že se již musíme rozejít. Domluvili jsme si ale letní setkání v Brně.

My jsme pokračovali do centra Vídně, kde jsme žákům ještě ukázali pamětihodnosti jako Stephansdom, Hofburg, Rathaus a především slavné vídeňské vánoční trhy. I přes pořádnou zimu jsme si výlet užili a již nyní se těšíme na výpravu příští rok.

— Mgr. Jana Lúčová —

20. 12. 2019 | přečetlo 28 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2017/2018

Setkání s Rakušany v Mikulově

Jak je na naší škole již mnohaletou tradicí, i letos jsme pokračovali ve spolupráci s partnerskou školou z Vídně -  Sir Karl Popper Schule. Žáci letošního osmého ročníku se již potřetí setkali se svými kamarády z této školy. Abychom jim ukázali i jiná krásná místa naší republiky než jen Brno, uskutečnila se schůzka tentokrát v Mikulově. Společně jsme navštívili zámek a udělali si procházku na Svatý kopeček, odkud byl nádherný výhled nejen na Pálavu a českou stranu, ale i do Rakouska. Poté žáci společnými silami vyřešili kvíz, v němž byly zajímavé otázky týkající se Česka a Rakouska. Na závěr nechyběl samozřejmě rozchod na občerstvení a nákup suvenýrů. Vše zakončilo mohutné loučení u autobusů, výměny telefonních čísel a dalších kontaktů. Snad tedy žáci budou využívat své jazykové dovednosti a nadále se budou i přes hranice států přátelit. Příští rok se do projektu zapojí budoucí šesté třídy a vyrazíme společně do Vídně.

— Mgr. J. Lúčová a Mgr. M. Žáková —

23. 6. 2018 | přečetlo 124 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2016/2017

Návštěva z partnerské školy ve Vídni

V pondělí 12. 6. 2017 jsme v Brně přivítali žáky a učitele z partnerské školy Sir Karl Popper Schule ve Vídni. S vídeňskou školou máme již desetileté partnerství a setkáváme se vždy pravidelně a to dvakrát do roka.

Žáci naší sedmé třídy společně s kamarády z Vídně absolvovali tentokrát výukový program v Moravské galerii, s názvem Stromy života. Smyslem tohoto programu bylo uvědomit si vnímání barev člověkem a pochopení emocí, které barvy vyvolávají v našich představách.

Později jsme společně zašli na Starou radnici a pověděli si něco o slavných brněnských pověstech „O brněnském drakovi a kole“. Poté jsme vystoupali na radniční věž a kochali se pohledem na Zelný rynk a jeho okolí a celé Brno. Po náročném programu byl čas na občerstvení a odpočinek. Společný program se vydařil a budeme se těšit na další setkání na adventních trzích ve Vídni.

— Mgr. Miroslava Žáková —

21. 6. 2017 | přečetlo 217 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2015/2016

Návštěva z Vídně na naší škole

Dne 16. 6. 2016 navštívili naši školu žáci a učitelé z partnerské školy Sir Karl Popper Schule ve Vídni.

V dopoledních hodinách jsme našim kamarádům ukázali některé brněnské památky a významná místa, jako např. chrám na Petrově, hrad Špilberk, náměstí Svobody a Zelný trh. Žáci 6. třídy si připravili celý výklad v anglickém jazyce a trénovali svůj přednes a „průvodcování“ v hodinách anglického jazyka.

V odpoledních hodinách probíhal program na naší základní škole. Zde čekalo na rakouské kamarády malé občerstvení a potom kvíz o České republice a Brně, který si připravili žáci 6. ročníku. Vítězové kvízu obdrželi drobné dárečky. Děti si také vzájemně vyměnily dopisy.

Poslední částí našeho programu bylo sportovní odpoledne na školním hřišti. Žáci obou škol si zahráli fotbal a vybíjenou. Někteří si také kreslili křídami na chodníku. V 16.30 jsme se s našimi hosty rozloučili a zamávali jim. Další společné setkání jsme naplánovali na prosinec 2016, kdy se setkáme na adventních trzích ve Vídni.

— Mgr. Miroslava Žáková —

21. 6. 2016 | přečetlo 367 lidí | ↑ zpět nahoru

Spolupráce s partnerskou školou Sir Karl Popper Schule Wien

Ve školním roce  2014-15  pokračovalo naše partnerství se školou Sir Karl Popper Schule ve Vídni, které jsme zahájili již ve šk.roce 2007/08.

V průběhu školního roku jsme vyrobili a vzájemně si poslali již tradiční vánoční a velikonoční přáníčka. Žáci a učitelé obou škol se setkali během školního roku celkem dvakrát. V prosinci, 2014 proběhlo první setkání na vánočních trzích ve Vídni. Během společně stráveného dne jsme navštívili vídeňský parlament, kde jsme se dozvěděli něco o historii této významné vídeňské památky a také o současném dění v parlamentu. Celý výklad probíhal v angličtině a částečně i v němčině. Poté, v odpoledních hodinách, následovala návštěva vánočních trhů u radnice a nákup dárečků. Výletu do Vídně se zúčastnil rovněž anglický rodilý mluvčí, p. Robert Collett, který v tomto šk.roce na naší škole působil a také  se podílel na přípravě programu a organizaci zájezdu.

Další setkání proběhlo v květnu 2015 u nás v Brně. Hostitelem byla tentokrát naše škola a rozhodli jsme se vzít naše partnery do populárního brněnského vědeckého centra pro děti a mládež, do centra VIDA na brněnském výstavišti. Celá akce sklidila velký úspěch. Programy jsou zde interaktivní, takže žáci si mohou sami vyzkoušet různé pokusy a zjistit, jak některé technické jevy a záhady vlastně probíhají. Odpoledne jsme potom strávili v naší základní škole a společně absolvovali lekce angličtiny s rodilým mluvčím p. Collettem a p. učitelkou Girtovou a Žákovou. Lekce byly připraveny zábavnou formou a společně si žáci procvičili své anglické komunikační dovednosti. Po hodině angličtiny následovaly sporotvní aktivity na školním hřišti. Zájemci si zahráli fotbal a vybíjenou, někteří si jen tak povídali a nebo kreslili barevnými křídami na venkovní dlažbě. Každý si našel aktivitu, která se mu líbila.

Další společné setkání máme naplánováno na prosinec 2015. V tomto termínu se již tradičně setkáme na Adventních trzích ve Vídni a paní učitelky naplánují další společné akce na jarní měsíce roku 2016.

— Mgr. Miroslava Žáková —

24. 9. 2015 | přečetlo 425 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2014/2015

Návštěva z Vídně na ZŠ Řehořova

Dne 19.5.2015 se žáci 5. a 6. ročníku vydali do VIDA science centra na brněnském výstavišti, kde se setkali s žáky z partnerské školy ve Vídni.

Po krátkém pozdravení jsme společně absolvovali zajímavé atrakce a vyzkoušeli si různé fyzikální pokusy, které velmi zábavnou formou umožňují proniknout do tajů a záhad vědy a přírodních zákonů.

V poledních hodinách jsme se vrátili na naši základní školu a po krátké pauze a občerstvení jsme absolvovali společné aktivity v anglickém jazyce. Jednalo se o představování žáků obou partnerských škol. Zábavné řečové aktivity připravil náš anglický asistent Mr. Robert Collett.

Na závěr společně stráveného dne následoval sport na školním hřišti. Chlapci si zahráli fotbal a děvčata přehazovanou. Zájemci si rovněž mohli kreslit barevnými křídami na chodník a nebo si vyzkoušet různé jiné aktivity, jako např. tanec s kruhem, skákání přes švihadlo apod. Celý společně strávený den s našimi partnery se nám vydařil a budeme se těšit na další společné setkání a to na vánočních trzích ve Vídni.

— Mgr. Žáková, Mgr. Girtová , Mr. Collett —

25. 5. 2015 | přečetlo 459 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru