Školní družina « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Žáci »

Školní družina

Školní rok 2019/2020

Kouzelník Katonas nám vykouzlil vánoční atmosféru

Vánočně laděné představení pro nás v pondělí 16. prosince připravil kouzelník Katonas. V tělocvičně nás přivítal obří nafukovací sněhulák. Kouzelnické triky předvedl Katonas i děti z publika. Při jedné z iluzí asistovala dokonce paní učitelka Radmila Preslová. Na závěr jsme si zazpívali písničku „Vánoce, Vánoce přicházejí“. Děti nazdobily stromeček a kouzelník Katonas nám vykouzlil sníh a především úsměvy na dětských tvářích.

— Vychovatelky ŠD —

17. 12. 2019 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Potrápili jsme své mozkové závity

V úterý 12. listopadu se členové Klubu zábavné logiky a deskových her spolu s dalšími dětmi ze školní družiny vypravili na výstavu „Svět hlavolamů“ do Letohrádku Mitrovských. Děti si měly možnost exponáty nejenom prohlédnout, ale i vyzkoušet. Vyndat ježka z klece, projet bludištěm, vyzkoušet „retrohlavolamy“ jako je Rubikova kostka, had či Babylonská věž. Dřevěné, kovové nebo plastové hlavolamy různých velikostí a řadu hádanek a rébusů. Děti si hravou formou procvičily bystrost, logické myšlení, paměť i týmovou spolupráci a hlavně trpělivost.

— Dana Sekaninová —

14. 11. 2019 | přečetlo 24 lidí | ↑ zpět nahoru

Halloween ve školní družině

Spolu s žáky 9. tříd jsme pro nebojácné děti ze školní družiny uspořádali strašidelnou stezku odvahy, která lemovala všechna patra školy. Sraz strašidel byl v prostorách školní družiny, kde na všechny čekal rébus v podobě křížovky a rozdělení do skupin. Poté se strašidla vypravila výtahem do 4. patra a vše mohlo začít…projít potmě labyrintem, najít předměty ve sklenicích s neurčitým obsahem, poskládat obrázek, projít strašidelné šatny. Za splnění úkolů si vysloužily sladkost a puzzle, ze kterých na konci stezky poskládaly obrázek.

Děkujeme deváťákům za skvělý zážitek :-).

— Radka Preslová —

12. 11. 2019 | přečetlo 20 lidí | ↑ zpět nahoru

Seznam přijatých žáků do ŠD pro školní rok 2019/2020

Školní rok 2018/2019

Výlet do hvězdárny a planetária

V sobotu 22. června se děti z kroužku "Divadýlka" vypravily do místní hvězdárny a planetária na pohádku v 3D "Tajemství padajících hvězd". Pluly mezi planetami, zastavily se na měsíci, poznaly souhvězdí, staly se součástí vesmíru. Na otázku: "Proč hvězdy padají?" znají už všichni odpověď :-). Pro některé to byla první návštěva hvězdárny :-).

Děkujeme paní místostarostce Šárce Korkešové za zajištění vstupenek.

— Radka Preslová —

26. 6. 2019 | přečetlo 66 lidí | ↑ zpět nahoru

Letní slavnost

Pro děti ze školní družiny, jejich rodiče i prarodiče jsme již po několikáté uspořádali letní slavnost. Bylo to příjemné "neformální" posezení ve školní zahradě k ukončení školního roku. Všichni si mohli opéct špekáček, dát si kávu a k tomu něco dobrého k zakousnutí, o což se postaraly maminky a babičky. Úžasné osvěžení nám připravil pan Osičky - na výběr byl soudek malinovky a soudek mandarinky.

Ti aktivnější si na školním hřišti mohli zahrát fotbálek, badminton, petangue, zaházet si na cíl, překonat překážkovou dráhu, zaskákat si panáka nebo v rytmu tance  si jen tak zaskotačit :-). Nechybělo také malování na obličej, kterého se zhostily dívky z deváté třídy.

Atmosféra byla jako vždy úžasná. Byl to takový letní piknik se vším všudy :-).

Všem rodičům děkujeme za celoroční spolupráci, které si nesmírně vážíme!

— vychovatelky ŠD —

24. 6. 2019 | přečetlo 66 lidí | ↑ zpět nahoru

Fotbalový kroužek

Celoročně probíhal každé pondělí od 14 – 15 hod, v zimních měsících v tělocvičně a od jara na školním hřišti. Ve spolupráci s Městským sportovním klubem Brno, z. s. byl tréninkových hodin účastněn vždy odborný trenér a asistent. Děti se naučily spoustu fotbalových dovedností a ty také zúročily na fotbalových turnajích.

Zúčastnili jsme se vánočního turnaje v malé kopané, kde vybojovali to nejkrásnější 1. místo. Také jsme si odnesli titul nejlepšího brankaře, který získal D. Rampula a nejlepší hráčkou se stala L. Vojáčková.

K ukončení školního roku se konal další turnaj, kterého jsme se v plné síle opět zúčastnili a opět vybojovali krásné, tentokrát 2. místo a taktéž titul nejlepšího brankaře, kým byl opět D. Rampula. Oba turnaje se konaly na ZŠ Kneslova pořádané Svazem malé kopané Brno.

— Radka Preslová —

21. 6. 2019 | přečetlo 53 lidí | ↑ zpět nahoru

Zábavné odpoledne pro družinu

Dne 25.3. jsme my, 8.A, uspořádali akci - Zábavné odpoledne pro družinu. Původně jsme pro děti měli připravené karaoke, ale protože se přihlásilo málo dětí, tak jsme karaoke odložili a rozhodli se s nimi jít na zahradu.

Akce se skládala ze dvou částí. První část se odehrála na školní zahradě, kde jsme pro děti nachystali 3 aktivity - fotbal, vybíjenou a opičí dráhu, kde děti musely prokázat například schopnost chůze na chůdách, proběhnout slalom nebo házet míčem na cíl.

Z důvodu špatného počasí jsme se po půl hodině přesunuli do budovy, kde jsme tancovali na různé písničky a hráli "sochy". 

Protože děti byly šikovné a do soutěží a her se zapojovaly, všichni dostali bonbóny.

— Za 8. A Linda a Eliška —

5. 4. 2019 | přečetlo 74 lidí | ↑ zpět nahoru

Družina má talent

6. února se od 14 do 15 hodin v pátém patře konala akce DRUŽINA MÁ TALENT. Vystupovaly děti z 1. - 4. třídy. Viděli jsme hudební, taneční a sportovní vystoupení. Akci pořádala třída 6. B a paní vychovatelky ze školní družiny.

A kdo se umístil na stupních vítězů?

1. místo obsadila mažoretka ANABEL
   2. místo obsadila tanečnice NIKČA
   O 3. místo se podělila dvě vystoupení: KLÁRKA za hru na flétnu a taneční skupina tvořená ANIČKOU, KRISTÝNKOU a LIBUŠKOU.

Každé z vystoupení bylo jiné, ale všechna moc pěkná.

— žáci třídy 6. B —

26. 2. 2019 | přečetlo 71 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru