Školní družina « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Žáci »

Školní družina

Školní rok 2019/2020

Důležité informace ze školní družiny

V týdnu od 2. června do 5. června budou dětem, které navštěvují školní skupiny, rozdány zápisní lístky do školní družiny, které budou označeny kódem. Pod kódy budou uvedena jména dětí. Tento kód si prosím zapamatujte (první číslice a písmeno značí třídu a další pořadí uložené v seznamu školní družiny, např. 2A20). Seznam přijatých dětí bude zveřejněn pod těmito kódy na webových stránkách a na vývěskách všech školních budov nejpozději dva dny před začátkem školního vyučování (dle GDPR nesmíme zveřejňovat jmenný seznam). Dětem, které nenavštěvují školní skupiny, bude kód zaslán v edookitu. Zápisní lístek si můžete vyzvednout ve školní družině denně od 14-16 hod, nebo vytisknout na webových stránkách školy a zaslat vyplněný emailem na adresu: preslova@zsrehorova.cz, poslat poštou na adresu školy, nebo vhodit do poštovní schránky na budově školy a to do 27. srpna. ZL musí být podepsaný zákonným zástupcem. Bez podpisu je neplatný! Budoucím prvňáčkům budou ZL rozdány na schůzce dne 15. června.

Pravidla pro příjímání žáků k pravidelné výchovné, vzdělávací a zájmové činnosti ve školní družině naleznete na webových stránkách školy. Výše úplaty je stanoven na částku 200,- Kč měsíčně.

Zapomenuté svršky dětí si můžete přijít vyzvednout v týdnu od 22. do 26. června od 15 do 16 hodin. Budou umístěny v prostoru zádveří školní družiny, kam Vás pustí pověřená osoba. Nezapomeňte prosím na hygienická opatření, a to vstup do budovy s rouškou a nasazené rukavice při přebírání oblečení.

— Radka Preslová —

2. 6. 2020 | přečetlo 82 lidí | ↑ zpět nahoru

Nové webové stránky školní družiny

Vážení rodiče, naše školní družina má nové webové stránky.

15. 4. 2020 | přečetlo 86 lidí | ↑ zpět nahoru

Vrácení platby za ŠD

V souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR10676/2020-1/MIN/KAN ze dne 10. 3. 2020, kterým byl zakázán provoz základních škol, osvobozuji od platby rodiče dětí, které jsou přihlášeny do školní družiny. Osvobození platí po celou dobu tohoto opatření.

Všem rodičům bude platba za školní družinu automaticky vrácena na konci června 2020 (podle skutečné délky mimořádného opatření).

V naléhavých případech je možné požádat o vrácení platby za školní družinu již v průběhu mimořádného opatření, nejlépe elektronicky - sekretariat@zsrehorova.cz.

— Mgr. Josef Binek, ředitel školy —

2. 4. 2020 | přečetlo 96 lidí | ↑ zpět nahoru

Setkání se spisovatelkou Lucií Hlavinkovou

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“, do kterého se naše školní družina před pěti lety zapojila, jsme v měsíci lednu děti seznámili s tvorbou spisovatelky Lucie Hlavinkové. Dětem jsme předčítali z knih Praštěný trpaslík a Projekt pes, které jsme si zapůjčili z místní knihovny Jiřího Mahena. Poté nás spisovatelka osobně navštívila a děti seznámila s další její tvorbou. Beseda proběhla ve velmi přátelském duchu. Děti pokládaly různé otázky jak ze spisovatelské sféry, tak z jejího osobního života. Poté proběhla autogramiáda na záložky, které si děti ve školní družině vyrobily. Některé děti si přinesly od autorky vlastní knihu, do které dostaly věnování. Besedu navštívila i knihovnice Marta Smejkalová, která dostala věnování do knih pro čtenáře z knihovny. Těšíme se na další setkání.

13. 2. 2020 | přečetlo 58 lidí | ↑ zpět nahoru

Zimní turnaj v malé kopané

Dne 24. ledna se naše školní družina zúčastnila zimního turnaje v malé kopané, která se konala v tělocvičně na ZŠ Kneslova pod záštitou Brněnského svazu malé kopané (BSMK). Turnaje se zúčastnilo šest týmů, a to ze Základní školy Kneslova, Tuháčkova, Jihomoravské nám., Přemyslovo nám., Bakalovo nábřeží a naší školy. První zápas proti fotbalistům z Bakalky se nám moc nevydařil, ale další skončily buď remízou, anebo vítězstvím. Přesto jsme skončili na 5. místě. Velké poděkování za skvělé výkony si zasloužili chlapci - Tobiáš K., Tomáš V., Honza L. z 1. B třídy, Honza K. z 2.A, Radim K. ze 3.B, Sophie H., Lukáš H., Daniel B. ze 4.A a Adam Š. ze 4. B.

12. 2. 2020 | přečetlo 50 lidí | ↑ zpět nahoru

Veselá módní přehlídka

Jak se obléknout do divadla, na ples, koncert, karneval nebo třeba na pláž? To ví všechny děti ze školní družiny, které se zúčastnily módní přehlídky ve čtvrtek 23. ledna. Před samotným začátkem, kdy se ještě modelky a modelové museli dočesat, dolíčit a upravit své šaty před zrcadlem, si mohli diváci vyzkoušet jejich povolání. Správná chůze na předváděcím mole, která se trénuje s knihou na hlavě, dala některým opravdu zabrat.

Malé modelky nám předvedly krásné šaty různých barev a střihů. Malí modelové zase sportovní, společenské a volnočasové oblečení. Součástí některých modelů byly různé doplňky v podobě brýlí, kabelek či rozmanitých pokrývek hlav. Všichni byli odměněni potleskem.

— Vychovatelky ŠD —

11. 2. 2020 | přečetlo 47 lidí | ↑ zpět nahoru

Taneční soutěž

Před pololetními prázdninami jsme pro děti ve školní družině připravili tradiční taneční
soutěž.

Jedenáct odvážných dívek a jeden chlapec předvedli svoje taneční umění. Obecenstvo a
zároveň porota bedlivě sledovala všechna vystoupení, aby na závěr mohla ohodnotit své
taneční favority.

O první místo se podělily duo Annabella R. a Anna B. z 2. A a hiphopová tanečnice
Nicol F. ze 4. B. Druhé místo si vytančila Adéla Ch. z 1. A a na třetím místě se umístily
s tanečně parkourovým vystoupením Nikola S. a Sophie H. ze 4. A a Barbora S. z 3. B
s tancem s gymnastickými prvky. I ostatní soutěžící získali diplom a malou odměnu. Velký taneční prostor v tělocvičně se na závěr proměnil ve velkou diskotéku, kterou si
užili úplně všichni.

— Vychovatelky ŠD —

3. 2. 2020 | přečetlo 41 lidí | ↑ zpět nahoru

Kouzelník Katonas nám vykouzlil vánoční atmosféru

Vánočně laděné představení pro nás v pondělí 16. prosince připravil kouzelník Katonas. V tělocvičně nás přivítal obří nafukovací sněhulák. Kouzelnické triky předvedl Katonas i děti z publika. Při jedné z iluzí asistovala dokonce paní učitelka Radmila Preslová. Na závěr jsme si zazpívali písničku „Vánoce, Vánoce přicházejí“. Děti nazdobily stromeček a kouzelník Katonas nám vykouzlil sníh a především úsměvy na dětských tvářích.

— Vychovatelky ŠD —

17. 12. 2019 | přečetlo 60 lidí | ↑ zpět nahoru

Potrápili jsme své mozkové závity

V úterý 12. listopadu se členové Klubu zábavné logiky a deskových her spolu s dalšími dětmi ze školní družiny vypravili na výstavu „Svět hlavolamů“ do Letohrádku Mitrovských. Děti si měly možnost exponáty nejenom prohlédnout, ale i vyzkoušet. Vyndat ježka z klece, projet bludištěm, vyzkoušet „retrohlavolamy“ jako je Rubikova kostka, had či Babylonská věž. Dřevěné, kovové nebo plastové hlavolamy různých velikostí a řadu hádanek a rébusů. Děti si hravou formou procvičily bystrost, logické myšlení, paměť i týmovou spolupráci a hlavně trpělivost.

— Dana Sekaninová —

14. 11. 2019 | přečetlo 64 lidí | ↑ zpět nahoru

Halloween ve školní družině

Spolu s žáky 9. tříd jsme pro nebojácné děti ze školní družiny uspořádali strašidelnou stezku odvahy, která lemovala všechna patra školy. Sraz strašidel byl v prostorách školní družiny, kde na všechny čekal rébus v podobě křížovky a rozdělení do skupin. Poté se strašidla vypravila výtahem do 4. patra a vše mohlo začít…projít potmě labyrintem, najít předměty ve sklenicích s neurčitým obsahem, poskládat obrázek, projít strašidelné šatny. Za splnění úkolů si vysloužily sladkost a puzzle, ze kterých na konci stezky poskládaly obrázek.

Děkujeme deváťákům za skvělý zážitek :-).

— Radka Preslová —

12. 11. 2019 | přečetlo 58 lidí | ↑ zpět nahoru

Seznam přijatých žáků do ŠD pro školní rok 2019/2020

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru