Školní družina « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Žáci »

Školní družina

Školní rok 2017/2018

Letní slavnost

Setkání na školní zahradě pro družinové děti a jejich rodiny jsme tentokrát naplánovali na úterý 19. června. Od 16 hodin se otevřela brána zahrady a letní slavnost mohla začít.

Na hřišti jsme připravili různá sportovní stanoviště, kde si děti se svými rodiči, prarodiči, sourozenci či kamarády mohly zahrát fotbal, florbal, petanque, vyzkoušet si chůdičky nebo překážkovou dráhu a řadu dalších aktivit. Po sportovních výkonech si každý opekl špekáček na ohni v zahradě.

O občerstvení se postarali sami rodiče, především maminky, které upekly spoustu vynikajících dobrot. Nechybělo také ovoce, slané pochutiny i popcorn …velmi oblíbený u všech dětí.

Příjemné odpoledne velmi rychle uteklo. Doufáme, že všichni odcházeli domů s dobrou náladou.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci během celého školního roku a milé setkání na této závěrečné akci školní družiny. Moc si toho vážíme.

Přejeme všem školákům pěkné prázdniny a rodičům příjemné chvíle strávené se svými dětmi.

— Vychovatelky ŠD —

24. 6. 2018 | přečetlo 17 lidí | ↑ zpět nahoru

Pravidla pro přijímání žáků do ŠD

Vážení rodiče,

zde se můžete seznámit s dokumentem Pravidla pro přijímání žáků do školní družiny ZŠ Brno, Řehořova 3.

— vedení školy —

22. 6. 2018 | přečetlo 10 lidí | ↑ zpět nahoru

Dětský den pro družinu

Každé malé dítě ví, že 1. 6. je dnem dětí, proto oslava tohoto dne nesměla chybět ani ve školní družině. Ve čtvrtek 31. 5. si připravila třída 6. B dětské odpoledne na téma „Na vlnách moře“ a dětem tak umožnila soutěžit v nejrůznějších úkolech. Každý měl vyrobenou lodičku z papíru, na kterou postupně získával body za úkoly, které plnil na jednotlivých stanovištích. Soutěžit se dalo například ve skoku na jedné noze, slalomu, hodu na koš, lovení ryb, či přenášení vody z místa na místo. Po získání dostatečného počtu bodů si děti mohly vybrat odměny v podobě přívěsků, obrázků, plyšáků a různých jiných dárečků, které všem zajisté udělaly obrovskou radost. I přes velikánské horko si děti akci užily a díky mořskému tématu se určitě všichni začali pořádně těšit na rychle se přibližující prázdniny.

— Mgr. Magdalena Pařízková + 6.B —

7. 6. 2018 | přečetlo 23 lidí | ↑ zpět nahoru

Ochutnávka pro družinu

V pátek 25.5. si žáci 6.A připravili ochutnávku pro druháčky ze školní družiny. Na děti čekalo celkem 10 ochutnávek ovoce a zeleniny. Víte, co dělalo dětem největší problém v určení? Bylo to rajče. I přes potíž s rajčetem si ochutnávku všichni užili. Na konci byli všichni obdarováni odměnou v podobě lízátka.

— Žáci 6.A —

29. 5. 2018 | přečetlo 25 lidí | ↑ zpět nahoru

Talenty na Řehořce

V dubnu proběhla na naší škole akce s názvem ,,Řehořova hledá talenty", kterou jsme si pro družinu připravili my - třída 7. A. Do soutěže se zapojilo 16 odvážlivců. Někteří vystoupili s tanečním nebo pěveckým vystoupením, jiní předvedli komické představení. Celá akce probíhala hladce a bez problémů. Naše porota ( Verča V., Eliška H., Linda N., Nicolas V., Lukáš P.) to měla velmi těžké, ale nakonec se jednomyslně shodla, že první čtyři místa obsadí Markétka, Nikolka, Betty a Hugo. Jako odměnu děti dostaly plyšové hračky, sladkosti, deníky a bublifuk. Nepostradatelný byl při celé akci moderátor (Karel Z.), který celou soutěží provázel a nakonec vyhlásil vítěze. Na přípravě akce se podílely Krystýna K. a Nika M. a v galerii si můžete prohlédnout fotografie, které pořídili Klára Š., Hynek Ž. a Aneta V.

Všichni si hledání talentů užili a 7. třída se těší na další akci, kterou bude moct pro děti pořádat.

— Mgr. Marcela Marková —

3. 5. 2018 | přečetlo 32 lidí | ↑ zpět nahoru

Zimní čas ve školní družině

Celodružinové akce, které probíhají v odpoledních hodinách jsou velice oblíbené nejen u dětí navštěvující školní družinu, ale i u žáků II. stupně, kteří se svými aktivitami často do těchto akcí zapojují.

V měsíci prosinci si žáci 7.A třídy připravili hru Hledání pokladu“, kde děti měly za úkol pomocí šifer ukrytých v prostorách školy najít poklad s úžasnými dobrotamiJ.

V měsíci lednu proběhla v prostorách 5. patra školy oblíbená Veselá módní přehlídka“. Děti si připravily modely společenské, vycházkové, sportovní, plážové i extravagantní. V rytmu hudby představily svůj model, který velmi dobře až  profesionálně okomentovalyJ.

Poslední lednový den se uskutečnila „Taneční soutěž“ skupin i jednotlivců. Bylo vidět, že  vystoupení si děti předem pořádně připravily a předvedly dokonalé taneční kreace. Porota to v bodování neměla vůbec jednoduché. 1. místo v jednotlivcích získala Karolína Polášková ze 4.A a v kategorii taneční skupina získala 1. místo děvčata z 1. B Marie Kršková, Betty Herodková, Bára Skulínková a Ema Hanzlíčková.

Děti z kroužku Divadýlka si pro své rodiče připravily tanečně dramatické vystoupení

Jedeme na výlet, kde ztvárnily nejen samy sebe na výletě v zoologické zahradě a aquaparku, ale také se přenesly do rolí vyvolených zvířátek.

Ve spolupráci s žáky 6.B třídy jsme 15. března uspořádali velký „Pohádkový karneval“. Krásnými kostýmy se to jen hemžilo. Také se soutěžilo, tancovalo, proběhl rej masek, kde byly oceněny nejpůsobivější masky diplomy a pěknými cenami.

Se zajímavými fyzikálními pokusy seznámili naše prvňáčky žáci  z 6.A spolu s paní uč. Magdalenou Neplechovou. Myslím, že takové tančící rozinky v perlivé vodě děti určitě hned předvedly doma rodičům.

Děkujeme všem třídám z II. stupně za spolupráci a těšíme se na další. Už teď víme, že se děti mají na co těšit.

— Radka Preslová —

30. 3. 2018 | přečetlo 91 lidí | ↑ zpět nahoru

Fyzikální pokusy pro družinu

V pátek 16. března si žáci 6.A připravili pro prvňáčky z družiny fyzikální pokusy.
Nadšení prvňáčci to s šesťáky plně prožívali. Většina z nich viděla takové věci poprvé, jako například sopku, propíchnutý balónek špejlí, hrátky s mlékem, tančící rozinky, lávovou lampu a mnohé další.
Akce sklidila velký potlesk, tak možná zase někdy.....

— Žáci 6.A —

26. 3. 2018 | přečetlo 80 lidí | ↑ zpět nahoru

Ježíškova šifra

Na středu 20. 12. si třída 7. A nachystala pro děti z družiny akci s názvem "Ježíškova šifra". Ve 14 hodin se děti 1. až 3. třídy rozdělily do 9 skupin, kterých se ujali žáci 7 třídy, aby je doprovázeli na jednotlivá stanoviště, kde se nacházely části šifry. Děti musely vyluštit zašifrovanou větu, která se skládala ze "čtyř jazyků" a měla jim odhalit místo, kde se nachází poklad. Nakonec dětem mělo vyjít:  "Okolo se prochází, u šaten se nachází, angličtina a němčina se tu učí, je to jediná místnost, kde se nemučí". Všechny děti správně zjistily, že místností byla jazyková učebna, v níž objevily truhlu s pokladem, Každý si odnesl nějakou cenu - například deníček, sladkosti nebo neonovou hmotu - sliz. Podle ankety a výrazů v tvářích dětí jsme poznali, že se jim akce líbila, a snad se nám i podařilo navodit předvánoční atmosféru.                                                                                                                                     

— Veronika Mejtská a třídní 7. A —

4. 1. 2018 | přečetlo 101 lidí | ↑ zpět nahoru

AZ kvíz pro družinu

— Žáci 6. A —

21. 12. 2017 | přečetlo 118 lidí | ↑ zpět nahoru

Bingo

Dne 16. listopadu si žáci 6.A  připravili pro prvňáčky v družině hru Bingo. Dětem se Bingo moc líbilo, užily si to. Odměnou jim byly sladké bonbónky.

— žáci 6.A —

30. 11. 2017 | přečetlo 113 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2018 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru