Školní družina « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Žáci »

Školní družina

Školní rok 2017/2018

Dětský den pro družinu

Každé malé dítě ví, že 1. 6. je dnem dětí, proto oslava tohoto dne nesměla chybět ani ve školní družině. Ve čtvrtek 31. 5. si připravila třída 6. B dětské odpoledne na téma „Na vlnách moře“ a dětem tak umožnila soutěžit v nejrůznějších úkolech. Každý měl vyrobenou lodičku z papíru, na kterou postupně získával body za úkoly, které plnil na jednotlivých stanovištích. Soutěžit se dalo například ve skoku na jedné noze, slalomu, hodu na koš, lovení ryb, či přenášení vody z místa na místo. Po získání dostatečného počtu bodů si děti mohly vybrat odměny v podobě přívěsků, obrázků, plyšáků a různých jiných dárečků, které všem zajisté udělaly obrovskou radost. I přes velikánské horko si děti akci užily a díky mořskému tématu se určitě všichni začali pořádně těšit na rychle se přibližující prázdniny.

— Mgr. Magdalena Pařízková + 6.B —

7. 6. 2018 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Ochutnávka pro družinu

V pátek 25.5. si žáci 6.A připravili ochutnávku pro druháčky ze školní družiny. Na děti čekalo celkem 10 ochutnávek ovoce a zeleniny. Víte, co dělalo dětem největší problém v určení? Bylo to rajče. I přes potíž s rajčetem si ochutnávku všichni užili. Na konci byli všichni obdarováni odměnou v podobě lízátka.

— Žáci 6.A —

29. 5. 2018 | přečetlo 21 lidí | ↑ zpět nahoru

Talenty na Řehořce

V dubnu proběhla na naší škole akce s názvem ,,Řehořova hledá talenty", kterou jsme si pro družinu připravili my - třída 7. A. Do soutěže se zapojilo 16 odvážlivců. Někteří vystoupili s tanečním nebo pěveckým vystoupením, jiní předvedli komické představení. Celá akce probíhala hladce a bez problémů. Naše porota ( Verča V., Eliška H., Linda N., Nicolas V., Lukáš P.) to měla velmi těžké, ale nakonec se jednomyslně shodla, že první čtyři místa obsadí Markétka, Nikolka, Betty a Hugo. Jako odměnu děti dostaly plyšové hračky, sladkosti, deníky a bublifuk. Nepostradatelný byl při celé akci moderátor (Karel Z.), který celou soutěží provázel a nakonec vyhlásil vítěze. Na přípravě akce se podílely Krystýna K. a Nika M. a v galerii si můžete prohlédnout fotografie, které pořídili Klára Š., Hynek Ž. a Aneta V.

Všichni si hledání talentů užili a 7. třída se těší na další akci, kterou bude moct pro děti pořádat.

— Mgr. Marcela Marková —

3. 5. 2018 | přečetlo 28 lidí | ↑ zpět nahoru

Zimní čas ve školní družině

Celodružinové akce, které probíhají v odpoledních hodinách jsou velice oblíbené nejen u dětí navštěvující školní družinu, ale i u žáků II. stupně, kteří se svými aktivitami často do těchto akcí zapojují.

V měsíci prosinci si žáci 7.A třídy připravili hru Hledání pokladu“, kde děti měly za úkol pomocí šifer ukrytých v prostorách školy najít poklad s úžasnými dobrotamiJ.

V měsíci lednu proběhla v prostorách 5. patra školy oblíbená Veselá módní přehlídka“. Děti si připravily modely společenské, vycházkové, sportovní, plážové i extravagantní. V rytmu hudby představily svůj model, který velmi dobře až  profesionálně okomentovalyJ.

Poslední lednový den se uskutečnila „Taneční soutěž“ skupin i jednotlivců. Bylo vidět, že  vystoupení si děti předem pořádně připravily a předvedly dokonalé taneční kreace. Porota to v bodování neměla vůbec jednoduché. 1. místo v jednotlivcích získala Karolína Polášková ze 4.A a v kategorii taneční skupina získala 1. místo děvčata z 1. B Marie Kršková, Betty Herodková, Bára Skulínková a Ema Hanzlíčková.

Děti z kroužku Divadýlka si pro své rodiče připravily tanečně dramatické vystoupení

Jedeme na výlet, kde ztvárnily nejen samy sebe na výletě v zoologické zahradě a aquaparku, ale také se přenesly do rolí vyvolených zvířátek.

Ve spolupráci s žáky 6.B třídy jsme 15. března uspořádali velký „Pohádkový karneval“. Krásnými kostýmy se to jen hemžilo. Také se soutěžilo, tancovalo, proběhl rej masek, kde byly oceněny nejpůsobivější masky diplomy a pěknými cenami.

Se zajímavými fyzikálními pokusy seznámili naše prvňáčky žáci  z 6.A spolu s paní uč. Magdalenou Neplechovou. Myslím, že takové tančící rozinky v perlivé vodě děti určitě hned předvedly doma rodičům.

Děkujeme všem třídám z II. stupně za spolupráci a těšíme se na další. Už teď víme, že se děti mají na co těšit.

— Radka Preslová —

30. 3. 2018 | přečetlo 83 lidí | ↑ zpět nahoru

Fyzikální pokusy pro družinu

V pátek 16. března si žáci 6.A připravili pro prvňáčky z družiny fyzikální pokusy.
Nadšení prvňáčci to s šesťáky plně prožívali. Většina z nich viděla takové věci poprvé, jako například sopku, propíchnutý balónek špejlí, hrátky s mlékem, tančící rozinky, lávovou lampu a mnohé další.
Akce sklidila velký potlesk, tak možná zase někdy.....

— Žáci 6.A —

26. 3. 2018 | přečetlo 68 lidí | ↑ zpět nahoru

Ježíškova šifra

Na středu 20. 12. si třída 7. A nachystala pro děti z družiny akci s názvem "Ježíškova šifra". Ve 14 hodin se děti 1. až 3. třídy rozdělily do 9 skupin, kterých se ujali žáci 7 třídy, aby je doprovázeli na jednotlivá stanoviště, kde se nacházely části šifry. Děti musely vyluštit zašifrovanou větu, která se skládala ze "čtyř jazyků" a měla jim odhalit místo, kde se nachází poklad. Nakonec dětem mělo vyjít:  "Okolo se prochází, u šaten se nachází, angličtina a němčina se tu učí, je to jediná místnost, kde se nemučí". Všechny děti správně zjistily, že místností byla jazyková učebna, v níž objevily truhlu s pokladem, Každý si odnesl nějakou cenu - například deníček, sladkosti nebo neonovou hmotu - sliz. Podle ankety a výrazů v tvářích dětí jsme poznali, že se jim akce líbila, a snad se nám i podařilo navodit předvánoční atmosféru.                                                                                                                                     

— Veronika Mejtská a třídní 7. A —

4. 1. 2018 | přečetlo 95 lidí | ↑ zpět nahoru

AZ kvíz pro družinu

— Žáci 6. A —

21. 12. 2017 | přečetlo 108 lidí | ↑ zpět nahoru

Bingo

Dne 16. listopadu si žáci 6.A  připravili pro prvňáčky v družině hru Bingo. Dětem se Bingo moc líbilo, užily si to. Odměnou jim byly sladké bonbónky.

— žáci 6.A —

30. 11. 2017 | přečetlo 103 lidí | ↑ zpět nahoru

Halloween

Podzimní prázdniny utekly jako voda a přišel den, na který se většina dětí těší, a to 31. říjen, oslava Halloweenu. Strašidelnou stezku v prostorách školy připravili žáci 9. třídy a důkladně se na ni připravili. Po chodbách se procházely víly s lucernou, ve třídách na děti čekala strašidla s kvízy, krvavé karty, hod na ducha, malování na obličej, strašidelný labyrint a další povedené strašidelné úkoly.  Vstupenkou na tuto akci byl stylový kostým, takže po chodbách se to hemžilo duchy, čarodějnicemi, kostlivci, upíry, zombie a jinými strašidly. Dokonalou atmosféru podbarvily hořící svíce a blikající efekty.

Žákům 9. třídy děkujeme za povedenou akci.

— Radmila Preslová —

10. 11. 2017 | přečetlo 91 lidí | ↑ zpět nahoru

Kouzelné odpoledne

Kouzelnické představení si pro děti ze školní družiny připravil kouzelník Katonas. Předvedl dětem vystoupení se zvířátky, tančícího panáčka z kapesníku, zpívajícího pejska v doprovodu harmoniky, ukázku břichomluvy a další kouzelnické efekty.  S některými kouzly mu pomohly i děti, staly se na chvíli malými kouzelníky. Všichni společně kouzlili a čarovali. Děti celé vystoupení ohodnotily bouřlivým potleskem. Domů si odnesly pejska vyrobeného z nafukovacího balonku.

— Radmila Preslová —

8. 11. 2017 | přečetlo 119 lidí | ↑ zpět nahoru

Organizace školní družiny pro školní rok 2017/2018

K 4. září 2017 bylo do školní družiny zapsáno celkem 180 dětí, které byly rozděleny do šesti oddělení :

  • I.odd.   2.B + část 3.A   vychovatelka Monika Ferencová
  • II. odd. 1.B + část 2.A vedoucí vychovatelka Radmila Preslová
  • III.odd.  1.A + část 2.A   vychovatelka Dana Sekaninová
  • IV.odd.  2.C + část 2.A   vychovatelka Lenka Kobylková
  • V.odd.  3.A + 3.B       vychovatelka Tereza Čechová
  • VI.odd.  4.A + 4.B + 4.C  vychovatelka Barbora Nečasová

Každé oddělení má svá specifika a pracuje podle měsíčních plánů přizpůsobených určité věkové kategorii. Pestrou nabídkou aktivit umožňujeme dětem poznat vlastní osobnost a jejich místo ve skupině. Pomocí her a zážitků z nich se zaměřujeme na rozvoj psychických i tělesných dovedností.

Celoročně probíhá zájmová činnost také ve čtyřech kroužcích:

Fotbálek - pondělí od 14 - 15 hod., kroužek vede Radmila Preslová. Naše školní družina se zapojila do projektu "Sportovci do škol", pod záštitou Unie sportovních klubů města Brna. Do činnosti jsou zapojeni trenéři sportovních klubů.

Základy moderní gymnastiky – úterý od 15.30 – 16.30 hod., kroužek vede Monika Ferencová.  Pohybová průprava naučí děvčata ovládat své tělo: správné držení těla, přímá chůze, kotoul letmo, přemet stranou, dovednosti s obručí, míčem a stuhou.

Divadýlko – středa od 15.30 – 16.30 hod., kroužek vede Radmila Preslová. Dramatizace pohádek, vstupování do děje, taneční průprava, hry spojené s asociací, smyslové hry, pantomima, výtvarné ztvárnění…to vše je náplní kroužku.

Šikovné ručičky - čtvrtek od 15.30 - 16.30 hod., kroužek vede Lenka Kobylková. Náplní kroužku jsou pracovně technické a výtvarné činnosti.

— Radmila Preslová —

6. 11. 2017 | přečetlo 86 lidí | ↑ zpět nahoru

Pasování na čtenáře

„Budu mít v úctě slovo, budu ochraňovat knížky a statečně se bít za všechno dobré, co je v nich psáno.“ Tento slib odpřísáhlo 24 prvňáčků z naší školy při slavnostním pasování na čtenáře 4. října v knihovně Jiřího Mahena v Černovicích. Knihovnice Marta Smejkalová s princeznou Štěpánkou a představiteli obce starostou Pavlem Blažíkem a první místostarostkou Šářkou Korkešovou připravili pro děti doprovodný program. Malí čtenáři se seznámili hravou formou, jak se mají chovat ke knihám. Mečem je pan starosta pasoval a po stvrzení podpisem získali malý dárek od knihovny a městské části Černovice. Princezna Štěpánka přečetla dětem na závěr krátkou pohádku. Všichni současní prvňáčci si mohou do konce měsíce října vyřídit zdarma na rok průkazku do knihovny. Využijte této nabídky a přijďte s rodiči do knihovny se zaregistrovat.

— Dana Sekaninová —

11. 10. 2017 | přečetlo 102 lidí | ↑ zpět nahoru

Seznam přijatých dětí do školní družiny

Pod tímto odkazem najdete seznam přijatých dětí do školní družiny v roce 2017/2018.

— vedení školy —

31. 8. 2017 | přečetlo 125 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2018 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru