Školní družina « Základní škola Brno, Řehořova 3

úvod » Žáci »

Školní rok 2018/2019

Družina má talent

6. února se od 14 do 15 hodin v pátém patře konala akce DRUŽINA MÁ TALENT. Vystupovaly děti z 1. - 4. třídy. Viděli jsme hudební, taneční a sportovní vystoupení. Akci pořádala třída 6. B a paní vychovatelky ze školní družiny.

A kdo se umístil na stupních vítězů?

1. místo obsadila mažoretka ANABEL
   2. místo obsadila tanečnice NIKČA
   O 3. místo se podělila dvě vystoupení: KLÁRKA za hru na flétnu a taneční skupina tvořená ANIČKOU, KRISTÝNKOU a LIBUŠKOU.

Každé z vystoupení bylo jiné, ale všechna moc pěkná.

— žáci třídy 6. B —

26. 2. 2019 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Výroba sněžítek

V úterý 18. prosince si žáci 7. A připravili pro kamarády z dužiny dílničku, ve které si mohli vyrobit vlastní sněžítko. Potřebovali k tomu jen malou skleničku se šroubovacím víčkem, postavičku např. z Kinder vajíčka a ostatní bylo v režii 7. A. Bylo libo umělý sníh, třpytky, zlatý deštík, stříbrné hvězdičky nebo od každého něco? Po chvilce snažení začala vznikat krásná sněžítka, každé bylo originální!! Na závěr si každý odnášel nejen sněžítko, ale i vánoční náladu a mlsek v podobě sladkého lízátka :).

— žáci 7. A —

3. 1. 2019 | přečetlo 58 lidí | ↑ zpět nahoru

Strašidelné odpoledne pro školní družinu

Ve středu 31. 10. se žáci devátého ročníku proměnili ve „strašidelná monstra“ a k obrazu svému si přizpůsobili osm stanovišť na různých místech školy. Stezka odvahy, přichystaná pro děti ze školní družiny, začínala v šatnách v pavoučím doupěti, pokračovala skládáním kostlivce, luštěním tajné zprávy, lovením klíčů ve slizu, hádáním tajemných zvuků, prolézáním pavučiny. Velkým zážitkem pro všechny bylo setkání se šílenými chemiky v jejich laboratoři, odkud se valila láva i dým.  Posledním a nejvíce „voňavým“ stanovištěm byly bláznivé kuchařky, které nabízely k ochutnání a hádání různé potraviny.  Lehce strašidelnou atmosféru dokreslovaly dekorace kostlivců, dýní, netopýrů a strašidel, svíčky a hudba, vycházející z nejedné třídy.  Deváťákům náleží velká pochvala za skvěle připravenou akci a dětem prvního stupně za odvahu.

— Mgr. Tereza Friedl —

9. 11. 2018 | přečetlo 66 lidí | ↑ zpět nahoru

Halloween ve školní družině

Je pro děti jako stvořený, protože se mohou vydovádět. V naší zemi nemá dlouhou tradici, dalo by se říct, že je to u nás „novodobý zvyk“. Málokdo však tuší, že se v minulosti v Podkrkonoší slavily Dušičky podobně, jako je tomu dnes například v USA, tzn. s průvody strašidelných a děsivých masek.

A tak to nějak vypadalo dne 31. 10. u nás v družince.  Strašidla i pozemské bytosti se nejdříve sešly na kouzelnickém představení, které pro nás připravil známý iluzionista Katonas. Kouzlilo se a čarovalo…všem se magické divadlo moc líbilo. Poté pouze na strašidla čekaly čarovné rébusy, kvízy a křížovky a pak už nic nebránilo tomu, aby se vydala na tajemnou stezku odvahy plnou strašidelných úkolů. Ale o tom už více ze článku od deváťáků, kteří stezku připravili;-).

— Radka Preslová —

8. 11. 2018 | přečetlo 55 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní družina - organizace školního roku 2018/2019

K 3. září 2018 bylo do školní družiny přijato celkem 180 dětí. Děti byly rozděleny do šesti oddělení, která mají svá specifika (děti z 3.B byly rozděleny do čtyř oddělení):

• I. odd. 2.B + 3.B, vych. Monika Ferencová: PO, PA - ranní provoz
  • II. odd. 1.B + 3.B, vedoucí vych. Radmila Preslová, ÚT - ranní provoz
  • III. odd. 1.A + 3.B, vych. Dana Sekaninová, ČT - ranní provoz
  • IV. odd. 2.A + 3.B, vych. Lenka Kobylková, ST - ranní provoz
  • V. odd. 4.A + 4.B, vych. Tereza Čechová
  • VI. odd. 3.A + 3.C, vych. Anna Nováková

Ranní družina probíhá od 6.30 do 8.00 hod, ve čtvrtek do 9.00 hod. Odpolední provoz ŠD je od 11.30 do 17 hod.

Děti z V. a VI. oddělení jsou umístěny prostorách školních tříd (přízemí školy), kde provoz probíhá pouze do 15 hod., poté jsou děti převedeny do objektu školní družiny (nad jídelnou). K vyzvedávání dětí slouží zvonková tabla u bočního vchodu školy (vstup do ŠD a jídelny).

V době od 14 do 15 hod. probíhá činnost ŠD na školním hřišti (vstup brankou z přilehlého parku). Po dobu rekonstrukce školního hřiště budeme navštěvovat areál za Střední školou potravinářskou Charbulova. O vyzvednutí dítěte v tuto dobu musí být vychovatelka vždy předem informována.

Seznam věcí do ŠD:

Tekuté mýdlo, papírové kapesníky, sada barevných papírů, sada výkresů A4, 10 výkresů A3, 2x fixy, 2x tuhé lepidlo, modelína (jen 1. tř.), láhev sirupu.

Hlavním cílem vzdělávacího programu školní družiny je činnost:

• odpočinková - slouží k odstranění únavy (klidové hry)
  • rekreační - slouží k regeneraci sil (hry rušnější)
  • zájmová - rozvíjí osobnost dítěte (činnost výtvarná, pracovně technická, hudební, pohybová, společensko-vědní a společensko-prospěšná)
  • pobyt na čerstvém vzduchu - využíváme školní hřiště a zahradu.

Během celého školního roku probíhá činnost i ve třech kroužcích:

• Po - Fotbálek 14.00 - 15.00 hod (školní hřiště, tělocvična)
  • ÚT - Základy moderní gymnastiky 15.30 -16.30 hod (5. patro školy)
  • ST - Divadýlko 15.30 - 16.30 hod ( II. odd. ŠD)
  • ČT - Šikovné ručičky 15.30- 16.30 hod (IV. odd. ŠD)

Poplatek za školní družinu (100 Kč/měsíc) uhraďte ve dvou splátkách, a to 400 Kč (září - prosinec: uhradit do konce září) a 600 Kč (leden-červen: uhradit do konce ledna) na účet školy 66232621/0100 - do předmětu uvést jméno dítěte, třídu a účel platby.

— Radmila Preslová —

12. 9. 2018 | přečetlo 106 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|