Školní družina « Základní škola Brno, Řehořova 3

úvod » Žáci »

Školní rok 2019/2020

Potrápili jsme své mozkové závity

V úterý 12. listopadu se členové Klubu zábavné logiky a deskových her spolu s dalšími dětmi ze školní družiny vypravili na výstavu „Svět hlavolamů“ do Letohrádku Mitrovských. Děti si měly možnost exponáty nejenom prohlédnout, ale i vyzkoušet. Vyndat ježka z klece, projet bludištěm, vyzkoušet „retrohlavolamy“ jako je Rubikova kostka, had či Babylonská věž. Dřevěné, kovové nebo plastové hlavolamy různých velikostí a řadu hádanek a rébusů. Děti si hravou formou procvičily bystrost, logické myšlení, paměť i týmovou spolupráci a hlavně trpělivost.

— Dana Sekaninová —

14. 11. 2019 | přečetlo 16 lidí | ↑ zpět nahoru

Halloween ve školní družině

Spolu s žáky 9. tříd jsme pro nebojácné děti ze školní družiny uspořádali strašidelnou stezku odvahy, která lemovala všechna patra školy. Sraz strašidel byl v prostorách školní družiny, kde na všechny čekal rébus v podobě křížovky a rozdělení do skupin. Poté se strašidla vypravila výtahem do 4. patra a vše mohlo začít…projít potmě labyrintem, najít předměty ve sklenicích s neurčitým obsahem, poskládat obrázek, projít strašidelné šatny. Za splnění úkolů si vysloužily sladkost a puzzle, ze kterých na konci stezky poskládaly obrázek.

Děkujeme deváťákům za skvělý zážitek :-).

12. 11. 2019 | přečetlo 10 lidí | ↑ zpět nahoru

Seznam přijatých žáků do ŠD pro školní rok 2019/2020

Školní rok 2018/2019

Výlet do hvězdárny a planetária

V sobotu 22. června se děti z kroužku "Divadýlka" vypravily do místní hvězdárny a planetária na pohádku v 3D "Tajemství padajících hvězd". Pluly mezi planetami, zastavily se na měsíci, poznaly souhvězdí, staly se součástí vesmíru. Na otázku: "Proč hvězdy padají?" znají už všichni odpověď :-). Pro některé to byla první návštěva hvězdárny :-).

Děkujeme paní místostarostce Šárce Korkešové za zajištění vstupenek.

26. 6. 2019 | přečetlo 54 lidí | ↑ zpět nahoru

Letní slavnost

Pro děti ze školní družiny, jejich rodiče i prarodiče jsme již po několikáté uspořádali letní slavnost. Bylo to příjemné "neformální" posezení ve školní zahradě k ukončení školního roku. Všichni si mohli opéct špekáček, dát si kávu a k tomu něco dobrého k zakousnutí, o což se postaraly maminky a babičky. Úžasné osvěžení nám připravil pan Osičky - na výběr byl soudek malinovky a soudek mandarinky.

Ti aktivnější si na školním hřišti mohli zahrát fotbálek, badminton, petangue, zaházet si na cíl, překonat překážkovou dráhu, zaskákat si panáka nebo v rytmu tance  si jen tak zaskotačit :-). Nechybělo také malování na obličej, kterého se zhostily dívky z deváté třídy.

Atmosféra byla jako vždy úžasná. Byl to takový letní piknik se vším všudy :-).

Všem rodičům děkujeme za celoroční spolupráci, které si nesmírně vážíme!

— vychovatelky ŠD —

24. 6. 2019 | přečetlo 59 lidí | ↑ zpět nahoru

Fotbalový kroužek

Celoročně probíhal každé pondělí od 14 – 15 hod, v zimních měsících v tělocvičně a od jara na školním hřišti. Ve spolupráci s Městským sportovním klubem Brno, z. s. byl tréninkových hodin účastněn vždy odborný trenér a asistent. Děti se naučily spoustu fotbalových dovedností a ty také zúročily na fotbalových turnajích.

Zúčastnili jsme se vánočního turnaje v malé kopané, kde vybojovali to nejkrásnější 1. místo. Také jsme si odnesli titul nejlepšího brankaře, který získal D. Rampula a nejlepší hráčkou se stala L. Vojáčková.

K ukončení školního roku se konal další turnaj, kterého jsme se v plné síle opět zúčastnili a opět vybojovali krásné, tentokrát 2. místo a taktéž titul nejlepšího brankaře, kým byl opět D. Rampula. Oba turnaje se konaly na ZŠ Kneslova pořádané Svazem malé kopané Brno.

21. 6. 2019 | přečetlo 47 lidí | ↑ zpět nahoru

Zábavné odpoledne pro družinu

Dne 25.3. jsme my, 8.A, uspořádali akci - Zábavné odpoledne pro družinu. Původně jsme pro děti měli připravené karaoke, ale protože se přihlásilo málo dětí, tak jsme karaoke odložili a rozhodli se s nimi jít na zahradu.

Akce se skládala ze dvou částí. První část se odehrála na školní zahradě, kde jsme pro děti nachystali 3 aktivity - fotbal, vybíjenou a opičí dráhu, kde děti musely prokázat například schopnost chůze na chůdách, proběhnout slalom nebo házet míčem na cíl.

Z důvodu špatného počasí jsme se po půl hodině přesunuli do budovy, kde jsme tancovali na různé písničky a hráli "sochy".

Protože děti byly šikovné a do soutěží a her se zapojovaly, všichni dostali bonbóny.

— Za 8. A Linda a Eliška —

5. 4. 2019 | přečetlo 69 lidí | ↑ zpět nahoru

Družina má talent

6. února se od 14 do 15 hodin v pátém patře konala akce DRUŽINA MÁ TALENT. Vystupovaly děti z 1. - 4. třídy. Viděli jsme hudební, taneční a sportovní vystoupení. Akci pořádala třída 6. B a paní vychovatelky ze školní družiny.

A kdo se umístil na stupních vítězů?

1. místo obsadila mažoretka ANABEL
   2. místo obsadila tanečnice NIKČA
   O 3. místo se podělila dvě vystoupení: KLÁRKA za hru na flétnu a taneční skupina tvořená ANIČKOU, KRISTÝNKOU a LIBUŠKOU.

Každé z vystoupení bylo jiné, ale všechna moc pěkná.

— žáci třídy 6. B —

26. 2. 2019 | přečetlo 64 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|