Volejbal « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Sport »

Volejbal

Školní rok 2012/2013

Krajské kolo v plážovém volejbale 2013

Následující den po našem úspěchu v městském kole se hned konalo kolo krajské. Zázemí k turnaji opět poskytlo Sokolské koupaliště a také počasí vyšlo na výbornou. Účastníky krajského klání byla převážně víceletá gymnázia doplněná o hrstku základních škol. Naše dvojice ve složení Dunárová – Vinklárková vstoupila do turnaje úvodní těsnou porážkou od dívek ze znojemského gymnázia. Konkurence byla vysoká a zápasy velmi vyrovnané. Neměli jsme co ztratit, mohli jsme jen překvapit a také jsme překvapili! Děvčata vyhrála další čtyři zápasy za sebou a postoupila ze skupiny z druhého místa do semifinále.

V boji o nejvyšší příčku nám zkřížila cestu včerejší dvojice ze ZŠ Sirotkova, která nás porazila v městském finále. V divácky atraktivním a emotivním utkání se nám podařila odveta na výbornou. Děvčata vyhrála 2:0 na sety a postoupila do krajského finále. V cestě za zlatem nás čekala neporažená dvojice z prvního utkání. Zápas nabídl krásné výměny a bojovný styl našich děvčat. Finálová senzace se bohužel nekonala, i když v prvním setu chybělo opravdu málo, abychom ho získali ve svůj prospěch. Konečné druhé místo v Jihomoravském kraji však mluví samo za sebe.

Gratulujeme děvčatům a těšíme se na zlato v příštím roce!

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

5. 6. 2013 | přečetlo 695 lidí | ↑ zpět nahoru

Městské kolo v plážovém volejbale 2013

Brněnská přehrada hostila v úterý 28. 5. 2013 městské kolo v plážáku. Naše děvčata ve složení: Miroslava Dunárová – Vinklárková, Radka Čechová – Patricie Juránková změřily své síly s výběry brněnských základních škol a víceletých gymnázií. Divácky atraktivní zápasy provázely celý volejbalový turnaj. Po hrdinském výkonu dvojice Dunárová – Vinklárková jsme postoupily ze skupiny do semifinále. Našimi soupeřkami se staly dívky z GML, které vyhrály svoji skupinu bez porážky. Po nečekaném hladkém vítězství nás čekalo městské finále. Zde jsme narazili na sehraný pár ze ZŠ Sirotkova. Bohužel špatný servis a zbytečná nervozita nás stála první příčku v turnaji. I tak musím děvčata pochválit za předvedený výkon a to nejen finálovou dvojici, ale také druhý volejbalový pár ve složení Čechová – Juránková.

Zázemí Sokolského koupaliště a pěkné počasí už jen podtrhlo vydařenou atmosféru celého dopoledního klání. Zpáteční cesta parníkem byla zaslouženou odměnou pro všechny.

Celkovým druhým místem jsme si zajistili historický postup do KRAJSKÉHO KOLA!!!

Tak nám držte palce!

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

4. 6. 2013 | přečetlo 689 lidí | ↑ zpět nahoru

Volejbalová liga základních škol a víceletých gymnázií – závěrečné PLAYOFF

Městský stadion Vodova hostil ve středu 17. dubna závěrečné playoff brněnské ligy. Naše děvčata změřila své síly s hlavními výběry volejbalových škol - ZŠ Vejrostova a ZŠ Novolíšeňská. V prvním utkání proti bystrckému celku jsme bohužel nezvládli koncovky setů a těsným rozdílem prohráli 25:23 a 25:22. Obrovská škoda, protože vítezství v tomto zápase zaručovalo závěrečný souboj o celkové 5. místo v lize. Ve druhém zápase proti líšeňskému týmu jsme zaspali úvod utkání a zaslouženě prohráli 25:16. Zbytečné chyby v posledním setu za stavu 22:20 v náš prospěch zhatily šanci na otočení zápasu. Celkové 8. místo není vůbec špatné. Herní projev byl více než koukatelný a hráčky si zaslouží moje uznání za předvedený výkon.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

1. 5. 2013 | přečetlo 689 lidí | ↑ zpět nahoru

Volejbalová liga základních škol a víceletých gymnázií – 3. turnaj

Ve středu 16. ledna odehrála naše děvčata poslední kolo volejbalové ligy na ZŠ Vejrostova. Po slabším výkonu z minulého zápasu jsme předvedli důstojnou hru proti soupeřkám ze Šlapanic, i když jsme celkově prohráli 0:2 na sety. Škoda, že začínáme hrát až s pětibodovým mankem. Ve druhém utkání jsme jednoznačně porazili soupeře ZŠ Vejrostova „B“ v poměru 2:0. Musím vyzdvihnout dva individuální výkony, a to razantní servis Terky Vinklárkové a čtení hry u Paťi Juránkové.

Tímto vítězstvím jsme si zajistili závěrečnou účast v playoff. Předsezonní cíl (postup do playoff) jsme splnili a můžeme tedy označit naše snažení v brněnské volejbalové lize za úspěšné.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

17. 1. 2013 | přečetlo 759 lidí | ↑ zpět nahoru

Volejbalová liga základních škol a víceletých gymnázií – 2. turnaj

Poslední turnaj v tomto kalendářním roce hostila ZŠ Novolíšeňská. Naše děvčata se střetla s domácím výběrem a s „B“ týmem ZŠ Vejrostova. Náš katastrofální výkon proti domácímu celku, korunovaný pouze 6 body v každé sadě, nás posadil zpátky na zem. Absence kapitánky Mirky Dunárové se znatelně podepsala jak v herních činnostech týmu, tak i na psychice celého družstva. Ve druhém zápase jsme však zabrali a porazili soupeře ze ZŠ Vejrostova 2:0 na sety.

Na závěr bych rád poděkoval děvčatům za reprezentaci školy a popřál jim mnoho sportovních úspěchů v novém roce a hlavně ostrý smeč a přesný servis!

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

21. 12. 2012 | přečetlo 712 lidí | ↑ zpět nahoru

Memoriál Františka Odehnala 2012

Tohoto turnaje, který se pyšní již XX. ročníkem, jsme se zúčastnili úplně poprvé. Městský stadion Vodova k tomuto účelu poskytl vynikající zázemí. Náš začínající volejbalový tým, který je tvořen převážně hráčkami osmých ročníků, změřil své síly s hlavními výběry ZŠ Milénova „A“, „C“ a ZŠ Novolíšeňská. Naše děvčata na vlastní kůži pocítila, jaké je to hrát s nejlepšími brněnskými volejbalovými celky. Výšková převaha a herní vyspělost našich soupeřů nám nedovolila se více prosadit.

Takže hlavu vzhůru, nechybovat tolik na servisu a příjmu. Teď se musíme soustředit na následující kolo brněnské ligy, které se bude konat ve středu 19. prosince.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

17. 12. 2012 | přečetlo 737 lidí | ↑ zpět nahoru

Volejbalová liga základních škol a víceletých gymnázií – 1. turnaj

Ve středu 21. listopadu jsme odehráli další kolo volejbalové ligy na ZŠ Vejrostova. Naše holky konečně ukázaly, co v nich je, a vyhrály svůj první zápas nad domácím „B“ týmem 2:1 na sety. V druhém utkání nás čekal silný výběr z gymnázia Terezy Novákové. Tento celek byl však nad naše síly, proto se z postupu ze skupiny mohl radovat soupeř. Musím holky pochválit za bojovnost i za zlepšení herních činností. Obzvlášť heroický výkon kapitánky Mirky Dunárové přispěl k našemu dosud nejlepšímu výsledku.

Další kolo nás čeká 19. prosince na ZŠ Novolíšeňská.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

28. 11. 2012 | přečetlo 722 lidí | ↑ zpět nahoru

Volejbalová liga základních škol a víceletých gymnázií 2012/2013

Ve středu 21. října jsme se zúčastnili kvalifikačního turnaje na ZŠ Novolíšeňská. Sehráli jsme dva zápasy ve skupině „B“ proti volejbalovým celkům ze ZŠ Milénova a domácí ZŠ Novolíšeňská. Rozšířená výuka volejbalu na těchto školách byla výkonnostně znát. Oba dva týmy byly nad naše síly. Zatím se jim nemůžeme rovnat jak kvalitou herních činností týmu, tak ani v herních činnostech jednotlivců. Musím však vyzdvihnout některé herní prvky našeho družstva. Na servisu a smeči jsme udělali výrazné pokroky. Pokud zlepšíme příjem a příhru na síť, tak věřím, že potrápíme nejedno volejbalové družstvo. Další turnaj v rámci ligy odehrajeme 21. listopadu na ZŠ Vejrostova.

Tak nám držte palce!

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

16. 11. 2012 | přečetlo 727 lidí | ↑ zpět nahoru

Volejbalová liga základních škol a víceletých gymnázií 2012/2013

Tak a je to tady. Ve středu 24. 10. nás čeká první ostrý start - kvalifikační turnaj, kde se rozhodne o nasazení týmů do jednotlivých výkonnostních lig.

Systém turnaje: Družstva budou rozčleněna do návazných lig po 2-3 účastnících (I. liga, II. liga atd.). Ve tříčlenné lize hraje každý s každým, na dva hrané sety. Vítěz získává 2 body a poražený 1, dále rozhoduje poměr setů. Ve dvoučlenné lize se hrají 2 utkání, na dva vítězné sety. Vítěz druhé až poslední ligy postupuje pro příští turnaj do ligy vyšší.  Poslední družstvo první až předposlední ligy sestupuje do ligy nižší. První čtyři družstva celkového pořadí po 3. kolech postupují do Finálového turnaje I. ligy, další čtyři družstva do Finálového turnaje II. ligy.

Přihlášená družstva: ZŠ Vejrostova „A“, ZŠ Vejrostova „B“, ZŠ Řehořova, ZŠ Novolíšeňská, Gym. Šlapanice, ZŠ Milénova „A“, ZŠ Milénova „B“, ZŠ Milénova „C“.

Hráčky volejbalového týmu ZŠ Řehořova: Miroslava Dunárová (VIII. tř., kapitánka), Žakelína Absolonová (VIII. tř.), Patricie Juránková (VIII. tř.), Radka Čechová (VIII. tř.), Tereza Vinklárková (zást. kap., VIII. tř.), Tereza Rausová (IX. tř.), Petra Vašíčková (VII. tř.), Monika Krulová (VII. tř.).

Na závěr bych ještě rád poděkoval p. Kolovratníkovi za pomoc při realizaci foto profilů hráček.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

2. 10. 2012 | přečetlo 738 lidí | ↑ zpět nahoru

Volejbal 2012 Řehořova vs Novolíšeňská

Dne 13. září jsme odehráli dvě přátelská utkání na ZŠ Novolíšeňské, která se přímo specializuje na rozšířenou výuku volejbalu. V prvním utkání jsme nastoupili proti výběru mladších žákyň (přípravka). Po nervózním úvodu jsme zápas otočili a  nakonec vyhráli 2:1 na sety. V dalším utkání nás čekaly starší žákyně resp. jejich „B tým“. Holky zabojovaly a urvaly vítězství ve stejném poměru jako v předchozím zápase.

Určitě je to pozitivní signál pro nadcházející volejbalovou ligu brněnských základních škol. V dalším příspěvku si představíme detailně náš nový volejbalový tým „ZŠ Řehořova“.

— Mgr.Vilém Nejezchleb —

28. 9. 2012 | přečetlo 776 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru