3D tisk ve výuce na ZŠ Řehořova

Naše 3D tiskárny se doslova nezastaví. Učí se s nimi pracovat žáci na Digi semináři, přičemž nejprve modelují figurky ze základních tvarů a potom upravují 3D modely z databáze v Tinkercadu, které budou postupně tisknout. Pomocí těchto modelů se žáci učí rozlišovat, co je ještě tisknutelné bez podpěr, kde je potřeba vygenerovat v programu podpěry, jestli se dají tisknout duté objekty nebo jak nastavit tisk, aby se ještě vytiskl menší detailní objekt.

V rámci Digi semináře se ale odehrává také spousta dalších věcí. Žáci se například snaží pomocí vlastních úprav navrhnout a vytvořit auto z lega tak, aby jelo co nejrychleji.

Pokrok a digitalizaci zkrátka nezastavíme, musíme se tedy snažit o to, abychom je co nejefektivněji využívali při vzdělávání žáků a především pak v jejich prospěch.

-Mgr. Kristýna Dostalová-